fbpx
Начало » Бакалавър » Студенти излязоха на протест срещу повишаването на таксите за платено обучение

Студенти излязоха на протест срещу повишаването на таксите за платено обучение

  • bobi
  • 10 юли 2025
  •  Коментарите са изключени за Студенти излязоха на протест срещу повишаването на таксите за платено обучение

Студенти излязоха снощи на протест срещу повишаването на таксите за платено обучение.

Инициатор са възпитаниците на Юридическия факултет на Софийския университет.

Протестът под надслов: „Образованието е право – не привилегия“ започна в 18:00 ч. Студентите са от различни университети в страната. Казват, че не приемат факта, че от есента няма да могат да прекрачат прага на висшите училища заради много по-високи такси. Призовават да сумите да се намалят и висшето образование да остане достъпно, предаде БТВ.

Протестът се проведе в деня, в който на първо четене парламентът намали таксите с до 25%, но е възможно преразглеждане на процента между първо и второ четене. Министърът на образованието Красимир Вълчев даде заявка, че новите суми ще влязат в сила за новата академична година.

Избрани Университети

Препоръчани Консултанти

Top