Начало » България » 12 златни, 6 сребърни медала и 3 купи за СМГ от WMTC 2018

12 златни, 6 сребърни медала и 3 купи за СМГ от WMTC 2018

  • bobi
  • 28 Ное. 2018
  •  Коментарите са изключени за 12 златни, 6 сребърни медала и 3 купи за СМГ от WMTC 2018

От 21 до 25 ноември 2018 г. в гр. Варна, България се проведе Деветото международно състезание по математика WMTC 2018 (World Mathematics Team Championship). В него взеха участие около 400 ученици, разпределени в 67 отбора от 15 държави, сред които България, САЩ, Корея, Тайланд, Тайван, Индонезия, Катар, Австралия, Виетнам, Иран, Япония, Нигерия, Китай и др.

Учениците се състезават в три възрастови групи Младша (до 12 г.), Средна (13-15 г.),Напреднала (16-18 г.) като състезанието се провежда в три етапа: индивидуален, отборен и щафета. В индивидуалния етап се решават 23 задачи с различна трудност за 60 минути, а в отборния – екип от шестима ученика решава 14 задачи за 40 минути. В щафетното състезание всеки отбор се разделя на три групи от 2 ученика, които решават по три щафети, всяка щафета за 8 минути.

Софийската математическа гимназия се представи във всички възрастови групи и извоюва 12 златни и 6 сребърни медала в индивидуалното състезание и 1 първо и 2 втори места в общото класиране.

Медалите и купите са както следва:

Младша възрастова група (Junior level)

Николай Петров Дренчев, 6 клас – златен медал, учител по математика г-жа Надя Кръстева

Марин Христов Христов, 7 клас – златен медал, учител по математика г-н Иван Симеонов

Георги Николаев Илиев, 7 клас – златен медал, учител по математика г-жа Линка Минчева

Давид Георгиев Йорданов, 6 клас – златен медал, учител по математика г-жа Надя Кръстева

Лазар Иванов Тодоров, 6 клас – златен медал, учител по математика г-жа Надя Кръстева

Лазар Деянов Тодоров, 6 клас – сребърен медал, учител по математика г-жа Надя Кръстева

Отборът в тази възрастова група взе купата за второ място в общото класиране сред 22 отбора.

Ръководители на отбора – г-жа Линка Минчева и г-жа Надя Кръстева.

 

Средна възрастова група (Intermediate level)

Георги Стефанов Златинов, 9 клас – златен медал, учител по математика г-жа Мария Томова

Десислава Пламенова Николова, 9 клас – златен медал, учител по математика г-жа Мария Томова

Иван Тодоров Тагарев, 8 клас – златен медал, учител по математика г-н Илия Костов

Илияс Башир Номан, 8 клас – сребърен медал, учител по математика г-н Илия Костов

Мартин Светославов Давидов, 9 клас – сребърен медал, учител по математика г-жа Мария Томова

Стефанка Тодорова Манахова, 9 клас – сребърен медал, учител по математика г-жа Мария Томова

Отборът в тази възрастова група взе шампионската купа-първо място в общото класиране сред 25 отбора, както и първо място в щафетата.

Ръководители на отбора – г-н Илия Костов и г-жа Мария Томова.

 

Напреднала възрастова група (Advanced level)

Иво Томас Зерков, 12-ти клас – златен медал, учител по математика г-н Александър Александров

Евгени Стаев Кайряков, 11-ти клас – златен медал, учител по математика г-жа Илиана Цветкова

Къонг Виет До, 10-ти клас – златен медал, учител по математика г-жа Ваня Данова

Мартин Боянов Стефанов, 10-ти клас – златен медал, учител по математика г-жа Ваня Данова

Стефан Мартинов Хаджистойков, 10-ти клас – сребърен медал, учител по математика г-жа Елена Киселова

Светлин Красимиров Лалов, 10-ти клас – сребърен медал, учител по математика г-жа Елена Киселова

Отборът в тази възрастова група взе купата за второ място в общото класиране сред 20 отбора.

Ръководители на отбора – г-жа Елена Киселова и г-жа Ваня Данова.

Повече информация от състезанието може да видите ТУК.

Повече снимки от събитието вижте ТУК.

Избрани Университети

Препоръчани Консултанти

Top