Министерски съвет отпусна над 36 млн. лева а детските градини и училищата с концентрация на деца от уязвими групи. Това са детски градини и училища с концентрация на деца от ромски произход. Тези средства ще отидат за допълнителни възнаграждения на учителите, образователни медиатори, социални медиатори, помощници на учителите. С друг акт отпуснахме още 2, 5 млн. за учениците от дуалното образование, които имат трудови договори и от 8-ми до 10-ти клас получават стипендии. Общо тези ученици са 3 800.

