fbpx
Начало » България » Държавата компенсира с близо 2,1 млн. лева неприетите деца в детски градини

Държавата компенсира с близо 2,1 млн. лева неприетите деца в детски градини

  • bobi
  • 28 ное. 2025
  •  Коментарите са изключени за Държавата компенсира с близо 2,1 млн. лева неприетите деца в детски градини

Кабинетът одобри 2 120 242 лева за компенсации на семействата, чиито деца не са приети в държавни или общински детски градини поради липса на свободни места.

Решението бе взето на днешното редовно заседание на Министерския съвет.

Средствата се предоставят за 1755 деца от пет общини – Столична община, Пловдив, Варна, Родопи и Аксаково.

С днешното решение се изплащат финансовите компенсации за периода от 1 юли до 14 септември и ще бъдат преведени по бюджетите, на общините.

По тази мярка се компенсират семейства на деца от 3-годишна възраст до постъпването им в първи клас, които не са приети в държавна или общинска детска градина или училище поради липса на места.

Избрани Университети

Препоръчани Консултанти

Top